BENETTON – nakupujte oblečení online

Benetton je italská oděvní značka, kterou v roce 1965 založili v Trevisu Luciano Gilberto a Giuliana a Carlo Benettonovi. Firma se zabývá tvorbou typicky italské módy pro celou rodinu, i když jejím původním zaměřením byly džíny.

O Benettonu

Logo Benetton e-shopI po 50 letech je Benetton stále rodinnou společností, která 60% své produkce vyváží za hranice. Aktuálně má ještě 4 své značky – United Colors of Benetton, Undercolors of B., Playlife a Sisley.  Nově se koncem ledna stal generálním ředitelem Benettonu Sundeep Chugh, který byl doposud obchodním ředitelem divize v Indii. Významně se podílel na rozvoji značek i podpory prodeje v zahraničí. To má ostatně v plánu i ve své nové pozici. Zboží této značky se v současné době prodává po celém světě, přesněji ve 120 zemích v celkem 5000 prodejnách a Sundeep Chugh by rád tento stav ještě více rozšířil. Značka je nejvíce kritizována za to, že využívá levné lidské síly v Bangladéši na výrobu svých produktů.

Móda Benetton

Benetton vyrábí dámské i pánské obleční, dětské oblečení, spodní prádlo, pyžama, župany, plavky, ložní povlečení, parfémy a psací potřeby, brýle i cestovní tašky.

Kontroverzní kampaně

United Colors of Benetton prodejnaBenetton rád překvapuje, šokuje i ohromuje. Reklamní kampaně jsou pro tento účel skvělým prostředkem. Takovéto „pobuřující“ kampaně značka užívá i k tomu, aby mohla otevřeně propagovat lidská práva, rovnost všech barev pleti i náboženství. Italská módní společnost se již dlouhá léta aktivně zapojuje do bojů proti rasismu, společenským předsudkům, různým chorobám apod.

Benetton Česká republika

Módu značky Benetton si můžete zakoupit i v České republice. Kamenné obchody obvykle najdete ve větších městech Česka jako třeba Praha, Brno, Ostrava a Plzeň nebo Zlín, Příbram, Pardubice, Opava, Teplice, České Budějovice, Karlovy Vary a Olomouc.

Benetton e-shop

Je škoda, že i přes skutečnost, že Benetton prodává ve více než 120 zemích, tak vedle prodeje v kamenných prodejnách, svět online prodeje nemá ještě tak důkladně dotažený. Český online e-shop se totiž jaksi nekoná. Oficiální stránky www.beneton.com nám sice nabízí vcelku ucelený katalog těch nejmodernějších modelů, avšak to je asi tak vše. Najít zde můžete informace o značce, nové kampaně a nechybí zde ani vyhledávač kamenných obchodů, ale e-shop byste tu hledali marně. Nutno říct, že i ten katalog je poměrně mizerný, protože kromě fotek se tu nedozvíte absolutně nic. Není zde ani informace o velikostech, barevných variacích, materiálech a už vůbec ne o ceně. V této oblasti má dle mého Benetton stále ještě na čem pracovat. Společnost z tohoto zahraničního e-shopu zboží rozesílá do Německa a Polska. Pokud byste tedy mermomocí chtěli tímto způsobem nakoupit, nezbývá vám nic jiného než využít přeposílkovacích služeb. Nutno však předem upozornit, že když si vše důkladně spočítáte, nejspíše vám vyjde nejvýhodněji do nějakého kamenného obchodu si jednoduše zajít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *