ZARA – nakupujte lukrativní kousky

Věděli jste, že ZARA není pouze názvem prestižní španělské oděvní značky, ale i dívčím jménem? Toto nevšední arabské jméno v překladu do češtiny znamená kvetoucí květina. Krásné nemyslíte? Móda této značky tento význam navíc zcela splňuje.

 

ZARA logoMóda ZARA nám totiž přináší svěží modely pro všechny věkové kategorie, které jsou určeny pro běžné každodenní nošení i nošení ve svém volném čase.

Módní značka ZARA

ZARA vznikla v roce 1975, kdy ji založili Amancio Ortega a Rosalia Mera. V současné době se jedná o vlajkovou loď módního řetězce Inditex, jednoho z největších světových producentů módy. Skupina dále vlastní i jiné známé značky jako Massimo Dutti, Pull and Bear, Uterqüe, Stradivarius, Oysho a Bershka.

Móda ZARA

Značka se zabývá nejen produkcí dámské a pánské stylové konfekce, ale nabízí také i boty, kosmetiku, šperky a další módní doplňky. Speciální kategorii v nabídce pak představuje móda určená dětem a bytový textil. V nabídce má i kousky v XXL velikosti (jde tedy o konfekční velikosti 14 až 16). Sortiment s visačkou ZARA je vyroben z příjemných kvalitních materiálů za užitím těch nejmodernějších technologií. Pochlubit se mohou svou nadčasovostí i dlouhou životností. I když pro většinu Čechů koupení nějakého výrobku této značky znamená sáhnutí hlouběji do kapsy, rozhodně se vyplatí, nejen kvůli kvalitě, ale i skvělému designu, jenž je neotřelý a velice sofistikovaný. Vedle dražších kousků společnost nabízí i velmi lukrativní kousky za víc než příznivou cenu. Když však máte možnost srovnání se zahraničními cenami, výrobky nabízené v České republice jsou mnohdy prodávány za dvojnásobnou cenu, za kterou jsou ty samé modely nabízeny v zahraničí.

ZARA Česká republika

Zara prodejna LondýnZARA je u nás považována za představitele luxusní módy, a to i přesto, že jinde v Evropě je přirovnávána k diskontu či H&M. Možná za to může i ta skutečnost, že kamenných poboček u nás stále ještě  příliš nenajdete, a proto je u nás velmi žádaná (a považována za neotřelou, vzácnou a tudíž i velmi žádanou).

Aktuálně nejvíce butiků s módou ZARA najdete v Praze (Nový Smíchov, Arkády, Pankrác, OC Chodov, Černý Most nebo také v ulici Na Příkopě). Kromě Prahy pak obchody značky naleznete v Brně, Ostravě, Plzni, Liberci, Českých Budějovicích, Pardubicích, Hradci Králové nebo třeba v Olomouci.

ZARA e-shop

ZARA již v roce 2010 hrdě hlásala, že spouští svůj online e-shop, ale byť to bylo v plánu a v reálu už to mělo dávno fungovat, e-shop ZARA Česká republika ani v tomto roce ještě neexistuje. Na www.zara.com najdete pouze katalog s nabídkou svého sortimentu a cenami, za něž zboží můžete v českých kamenných obchodech nakoupit. Bohužel negativně vidím u prezentace i to, že zde schází velikostní variace. Pokud nemáte na to, jezdit křížem krážem po České republice, abyste si  mohli nakoupit nějaký kousek od této značky, zkuste nějaký ze zahraničních e-shopů. Nejvýhodnější nákupy jsou v německém online obchodě www.zara.de, která nabízí dopravu zdarma při objednávce nad 50 eur. S nutností přeposílkovného vás to pak vyjde asi na 150 korun, což je stále výhodné. Pokud však chcete skutečně ušetřit, nakupujte rovnou ve Španělsku, kde je sortiment prodáván vůbec nejlevněji, a tak ušetřit můžete celé tisíce. A to dokonce i s užitím přeposílkovací služby Spainbox, která vám objednávku následně přepošle domů. Nicméně je nutné zase říct, že na rozdíl od jiných zemí je zase tato služba tady mnohem dražší než v jiných zemích. To, jestli je to nakonec pro vás výhodné, tak si vše musíte dobře spočítat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *