Baťa logo

Naše hodnocení: (8/10)

Snad žádnému Čechovi není nutno představovat chloubu naší země,- Baťu, obchod, který se stal doslova světovou legendou. Mistry ševce dnes najdeme po celém světě a i po více než 80 letech své existence patří k české chloubě. Možná i proto se jedná o toho největšího prodejce obuvi na území České republiky.

Baťa není typickým představitelem internetového obchodování. Eshop je pro značku doplňkem, další službou, s níž se majitelé chtěli ještě více přiblížit svým klientům. Baťa jde prostě s dobou, a tak vedle rozsáhlé sítě kamenných obchodů nabízí i ten internetový.

Jaký tedy je eshop Baťa?

Na první pohled sympatický. I on se drží osvědčeného podkladu a i on má výraznou pohyblivou head page, ale velmi příjemně působí sezónně se měnící grafický vzor na podkladu. Tak třeba teď jej zdobí lehounké a světlé, takřka průhledné vločky. První stránka je veselá, pozitivně působící, snažící se bavit. A musím říct, že se jí to daří. Baťa si na prezentaci doopravdy nechává záležet. Fotografie jsou moderní, prosvětlené, zakomponované do outfitů a celkově působí velmi příjemně a pozitivně. Pozitivně kvituji i to, že hned v záhlaví se nachází přehledné rozdělení do kategorií, kterých je tak akorát – Novinky, Ženy, Muži, Děti, Doplňky a Slevy. Po rozliknutí naleznete další členění a třídič, který vám pomůže snadno a rychle najít přesně to, co hledáte. Na svých stránkách neprodává pouze svou obuv, ale i jinou značkovou obuv (Adidas, Timberland, Reebok, VANS, Lacoste atd.).

Registrace do e-shopu Baťa

Registrace na stránkách e-shopu Baťa vás ve skutečnosti registruje do Baťa klubu. Přihlášení do systému by mohlo být jednoduší a rychlejší, ale ve srovnání s jinými e-shopy se jedná o běžný průměr. Jediné, co by vás mohlo zarazit je požadavek na datum narození, který nemám příliš v oblibě, jelikož jde o zneužitelný údaj.

Výhody Baťa Klubu?

Bata_ceska kolekceRegistrací do Bata Klubu získáte řadu výhod. Za každou korunu utracenou v obchodech Baťa (ať už v internetových, tak i v kamenných) získáte 1 bod. Za každých 2500 bodů pak získáte poukaz na slevu v hodnotě 50 korun. Kromě toho dostáváte i zvýhodněné ceny na vybrané produkty. Pakliže nashromáždíte na kartě 5000 bodů, získáte 2x vyšší odměny v podobě poukázky na slevu. S 10 000 body na kartě pak dostanete 4x vyšší odměnu v hodnotě slevové poukázky a máte nárok na získání karty DELUXE, která je spojena s dalšími výhodami.

Karta DELUXE

Po nasbírání 10 000 bodů (nutno dodat, že k tomu musí dojít v průběhu jedné sezóny) v Baťa klubu máte za odměnu nárok na 12-ti měsíční členství v DELUXE klubu, které je spojeno s čtyřnásobnou odměnou za nakupování v podobě slevových poukázek. Kromě této výhody ještě od Bati získáte i 10% slevu na kabelku při nákupu s obuví (nákup musí proběhnout v kamenné prodejně) a 20% sleva na opravu obuvi. Nárok máte i na využití služeb Bata Home, jež vám zboží doručí zdarma.

Způsob nakupování na e-shopu

Boty si objednáte v eshopu Bata.cz celkem jednoduchým způsobem. Již od 499 korun vám je přitom dodají zdarma. Domluvit se však můžete i na tom, že si je vyzvednete v nejbližší kamenné prodejně Baťa. Další možností je nechat si boty doručit prostřednictvím služby Bata Home, přičemž objednáné zboží je dodáno v průběhu 5 pracovních dnů. K doručení dále můžete využít i služeb PPL a České pošty. PPL přitom zásilku doručí mnohem rychleji a i ve večerních hodinách.

Výhody spojené s nakupováním v e-shopu Baťa

 • Baťa je tradičním českým výrobcem věřený zákazníky.
 • Kromě e-shopu u nás funguje i řada kamenných provozoven.
 • Při objednání zboží v internetovém obchodě, máte možnost vyzdvihnout si zboží přímo na prodejně.
 • V jiném případě si můžete nechat zboží doručit službou Bata Home, prostřednictvím České pošty nebo PPL.
 • Od nákupu za 499 korun neplatíte dopravu.
 • Pokud vám doručené zboží nesedí (je velké, malé), máte možnost jej zdarma vyměnit v prodejnách Baťa.
 • Zboží zakoupené v e-shopu Baťa máte možnost vrátit ne dle zákonem dané lhůty, ale do 30 dní.
 • Kvituji i pěkné grafické provedení e-shopu.
 • Baťa má pěknou prezentaci e-shopu.
 • Obchod je přehledný, snadno v něm člověk najde to, co potřebuje.
 • Jednotlivé produkty jsou perfektně popsány.
 • Baťa tvoří různé akce, slevy a výprodeje. Slevu na nákup je možné získat i v rámci slevových portálů. Vydávají také i slevové kupóny.

Nevýhody e-shopu Baťa

 • Nejde ani tak o nevýhody, ale to, co se mi nelíbí.
 • Registrace na web není zas tak jednoduchá. V dnešní době by mohla být rychlejší a snazší.
 • Nelíbí se mi, že již v rámci běžné registrace je po mně žádáno datum narození.
 • Když si spočtu spočtu za jakých podmínek jsou výhody poskytované, zas až tak úžasné a převratné to není.
 • Dodání zboží je poměrně dlouhé (5 pracovních dnů).

HODNOCENÍ

 

Naše hodnocení: (8/10)

Přejít do e-shopu Baťa.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *