Different logo

Naše hodnocení: (6,5/10)

E-shop Different.cz o sobě hrdě hlásá, že patří k nejoblíbenějším módním e-shopům v České republice. Myslím si však, že toto tvrzení je v dnešní době poněkud troufalé, když vezmeme v úvahu kolik proslulých webů u nás v poslední době zahájilo provoz (třeba ZOOT apod.).

Different.cz, průkopník mezi módními e-shopy

Faktem ale je, že Different si u nás v průběhu své sedmileté existence již vybudoval své místo. A byli to právě oni, kteří k nám dovezli v té době absolutně nevšední značku Desigual, jež aktuálně zažívá velký boom. Po této značce k nám dovezla i voňavé plastové boty Melissa a následně také holandskou stylovou značku Scotch&Soda, dále plastové kabelky O Bag, italské náramky Ops! Objects a ponožky Happy Socks. Aktuálně nabízí poměrně široký sortiment i od iných značek, které je možno označit za luxusní. Jedná se o Disaster, HUNTER, MELLI MELLO, Crocs, Converse, Calvin Klein, bobble, CULITO from Spain, EMU, SANTORO, TOMS a Vigar.

Kromě e-shopů má Different i dvě prodejny

Spolu s e-shopem v roce 2008 Different v Plzni otevřel svůj první butik, který v roce 2015 (v září) doplnili dalším, opět v Plzni.

Jaký je e-shop Different.cz?

300x250Na první dojem pro mě není zas tak snadné se v e-shopu Different.cz zorientovat. Viděla jsem mnohem zajímavější, čistší a moderněji řešené e-shopy. Stránky byly designově aktualizovány, ale i tak na mě působí trochu zastaralým dojmem, ruší mne na nich spousta prvků, některé texty a grafické prvky jsou vysloveně zastaralé a informace o obchodu umístěné v sekci “Vše o nákupu” mi přijdou jako velký přešlap. Obvykle jde o něco, po čem se člověk pídí, a proto by to člověk neměl dlouho hledat. Když pak vezmu v úvahu ještě i tu skutečnost, že se Different.cz snaží zákazníky snaží přesvědčit, že jsou obchodem na úrovni nabízející pouze to nejlepší, tedy luxus, jsem se vzhledem stránek zklamána. Takový design v dnešní době odpovídá úrovni e-shopů střední kategorie. Mnoho jiných e-shopů tento legendární internetový obchod  předběhl. Mám z něj dojem, jakoby usnul na vavřínech. Od e-shopu, který si zakládá na prodeji luxusu bych prostě čekala mnohem lepší prezentaci. Jako velký nedostatek v dnešní době plné sociálních médií považuji i vynechání označení, zda obchod nalezneme i na Facebooku, Twittru, Pinterestu, Google+ nebo třeba na Instagramu. Odkazy zde jsou (opět až ve vnitřním skrytém obsahu na jiné související weby, magazíny a televizi).

Nakupování na Different.cz

Hlavní sekce má Different.cz více členitou. V hlavičce naleznete značky, dámské oblečení, pánské oblečení, dětské oblečení, módní oblečení, módní doplňky, pro bydlení a akce a slevy. Kategorie jsou nazvány zbytečně táhle a těžkopádně, díky tomu zaberou i poměrně dost prostoru. Další členění je však již přehledné a nabízí zákazníkovi rychlou orientaci. Hledání vám usnadní i specifikace sortimentu, kde si snadno nastavíte druh hledaného zboží, značky, barvu a cenu. Hledat také můžete od nejlevnějších položek, od těch nejdražších, dle názvu anebo dle novinek. Registrace na těchto stránkách snadná, rychlá a jednoduchá, což pozitivně kvituji.

Co ještě nabízí Different?

V sekci Akce a slevy naleznete na Different.cz  outlet Desigual, dárkové poukázky, nabídku zboží ve slevě, vyprodávané zboží a dárkový katalog. Jinak se občas objeví nějaký ten slevový kupon, ale jeho výše se pohybuje pouze v několika málo procentech.

Pozitiva eshopu Different.cz

 • Obchod patří k nejstarším tohoto druhu u nás.
 • Jde o prověřený obchod, který se zaměřuje jen na to nejlepší.
 • V nabídce mají dárkové šeky.
 • Pokud si z eshopu objednáte do 12 hodin, zaručují se vám, že vám zboží dodají do druhého dne.
 • Poštovné a balné od nákupu za 1000 korun zdarma.
 • Nabízí jen to, co skutečně mají.
 • Na stránkách se nachází i outlet Desigual.

Negativa tohoto e-shopu

 • Špatná orientace.
 • Zastaralý grafický design stránek.
 • Sekce o nás je nutno hledat.
 • cz není propojen se sociálním světem.
 • Stránka nabízí dopravu zdarma až od tisíc korunového nákupu (na mnoha jiných e-shopech je to možné již od mnohem nižších částek).
 • Při srovnávání cenových nabídek jsem zjistila, že cena je poměrně vysoká.

Závěr

Different.cz možná patřil k nejoblíbenějším značkám u nás, jenž přišel se spoustou novinek a trháků. Za sedm let jejich existence se toho však hodně změnilo, včetně přístupu k potencionálním zákazníkům. Bohužel se mi zdá, že dříve velmi zajímavý e-shop po celé stránce zůstal v minulosti.

Hodnocení: 6,5/10

Přejít do e-shopu Different.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *